27.02.2020

PGNiG TERMIKA SPONSOREM LEGII WARSZAWA

PGNiG TERMIKA będzie dalej sponsorem I. drużyny piłkarskiej LEGII WARSZAWA. Umowa została przedłużona na okres do 30 czerwca 2021 roku.

- PGNiG TERMIKA to spółka dysponująca największą elektrociepłownią w Unii Europejskiej, która m.in. wytwarza ciepło dla 70 proc. mieszkańców Warszawy, w tym dla obiektów Legii Warszawa. Nasi pracownicy to również wierni kibice warszawskiej drużyny. Dlatego wspieramy Legię Warszawa. To ważna część budowy naszej marki – powiedział Dawid Jaworski, wiceprezes PGNiG TERMIKA SA.

- Nasze działania wpisują się również w rządowy program rozwoju piłki nożnej w Polsce, który jako „Plan dla piłki”, w ubiegłym roku, został zaproponowany przez premiera Mateusza Morawieckiego i z zadowoleniem przyjęty przez przedstawicieli Ekstraklasy. Chcemy, aby polska piłka nożna była silna i chcemy być z niej dumni - dodał wiceprezes Dawid Jaworski.

- Wieloletnia współpraca PGNiG TERMIKA z Legią to dla nas dowód szczególnego zaufania, pokazujący jak wiele wzajemnych korzyści może dać przemyślane i mądrze rozwijane partnerstwo dwóch silnych marek. Bardzo się cieszę, że będziemy się dalej wspólnie wspierać w osiąganiu naszych celów, szczególnie, że łączy nas nie tylko pasja do piłki, ale także miłość do Warszawy
- powiedział Dariusz Mioduski, prezes Legii Warszawa.

Umowa pod hasłem „PGNiG TERMIKA Oficjalnym Dostawcą Ciepła dla Legii Warszawa” ma charakter marketingowo-promocyjny i dotyczy wsparcia I. drużyny piłkarskiej Legii Warszawa. PGNiG TERMIKA jest sponsorem zespołu od 2013 roku.

PGNiG TERMIKA SA jest spółką dysponującą największą elektrociepłownią w Unii Europejskiej
i drugą w Europie oraz drugim, co do wielkości w Polsce producentem ciepła i energii elektrycznej wytwarzanych w wysokosprawnej kogeneracji, czyli skojarzonej produkcji energii elektrycznej
i ciepła w trakcie tego samego procesu technologicznego.

W zakładach PGNiG TERMIKA wytwarzane jest 11 proc. produkowanego w Polsce ciepła sieciowego, które dociera do mieszkańców ponad 40 miast i miasteczek w tym aglomeracji warszawskiej oraz Górnego Śląska i 2 proc. energii elektrycznej dla krajowego systemu elektroenergetycznego, zapewniając bezpieczeństwo energetyczne mieszkańcom oraz jednostkom przemysłowym.

Legia Warszawa to 14-krotny mistrz kraju, 19-krotny zdobywca Pucharu Polski (rekord) i lider tabeli wszech czasów Ekstraklasy. Jest najpopularniejszym i najbardziej rozpoznawalnym polskim klubem - jej kanały w social mediach obserwuje ponad 1,5 mln fanów. Legia została założona w 1916 roku przez legionistów Marszałka Józefa Piłsudskiego, walczących na froncie wschodnim podczas I wojny światowej. Swoje mecze rozgrywa przy ul. Łazienkowskiej 3 na Stadionie Miejskim Legii Warszawa im. Józefa Piłsudskiego, który może pomieścić 31 tys. widzów. Jako jedyny polski klub Legia dwukrotnie wystąpiła w fazie grupowej Ligi Mistrzów UEFA - w sezonach 1995/1996 i 2016/17. Największymi sukcesami legionistów na arenie międzynarodowej są półfinał Pucharu Europy 1969/1970, półfinał Pucharu Zdobywców Pucharów 1990/1991 oraz ćwierćfinał Ligi Mistrzów UEFA 1995/1996.

Wczytywanie...