28.04.2022

Przedstawiciele Komisji Europejskiej oraz Ministerstwa Klimatu i Środowiska z wizytą w Elektrociepłowni Siekierki

 

PGNiG TERMIKA SA, czyli wiodący wytwórca ciepła i energii elektrycznej z wysokosprawnej kogeneracji w Polsce, gościła przedstawicieli Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz Komisji Europejskiej. Spotkanie miało miejsce na terenie największego zakładu tego typu w Unii Europejskiej, czyli w Elektrociepłowni Siekierki. Obecni byli m.in. Komisarz Unii Europejskiej ds. energii Kadri Simson, Minister Klimatu i Środowiska Anna Moskwa oraz przedstawiciele Zarządu PGNiG TERMIKA SA i PGNiG SA.

 

Głównym tematem spotkania była trwająca w krajach Unii Europejskiej transformacja energetyczna, która wywiera znaczący wpływ na polskie ciepłownictwo, a tym samym na PGNiG TERMIKA SA. Wizyta była okazją do zaprezentowania specyfiki polskiego systemu ciepłowniczego oraz do dyskusji na temat modernizacji ciepłownictwa w kontekście opracowywanego pakietu klimatycznego FitFor55. 

 

Przedstawicieli Komisji Europejskiej oraz Ministerstwa Klimatu i Środowiska mieli także okazję zwiedzić Elektrociepłownię Siekierki, która jest największym tego typu zakładem w Unii Europejskiej. Przypomnijmy, że Siekierki to 54 hektarów powierzchni, ponad 2000 MWt mocy cieplnej, ponad 600 MWe mocy elektrycznej, 3 bloki ciepłownicze, 1 blok kondensacyjny z upustem ciepłowniczym, 4 kotły parowe,5 turbozespołów, 6 kotłów wodnych, dziesiątki specjalistów i techników, którzy codziennie czuwają nad procesem produkcyjnym, a przede wszystkim 60 lat nieprzerwanej produkcji ciepła i energii elektrycznej dla warszawiaków.

Wczytywanie...