PGNiG TERMIKA SA wraz z zależnymi spółkami tworzy znaczącą na polskim rynku energetycznym Grupę Kapitałową PGNiG TERMIKA.
W strukturze Grupy PGNiG TERMIKA funkcjonują:
Należące do PGNiG TERMIKA warszawskie zakłady produkują 11 proc. całego wytwarzanego w Polsce ciepła. Dociera ono już do 70 proc. mieszkańców Warszawy i 60 proc. mieszkańców Pruszkowa, Piastowa i Michałowic. PGNiG TERMIKA wytwarza ciepło w kogeneracji. Ta efektywna technologia sprawia, że nasza firma pokrywa około 65 proc. całkowitego zapotrzebowania Warszawy na energię elektryczną.
Ciepło, które wytwarzamy w naszych elektrociepłowniach i ciepłowniach, dociera do klientów w postaci gorącej wody w kranach i kaloryferach. Wytwarzane jest w pięciu zakładach:
W sumie nasze zakłady wytwarzają rocznie około 3,8 TWh energii elektrycznej i 10 TWh ciepła.
Ciepło, które wytwarza PGNiG TERMIKA, jest dystrybuowane za pośrednictwem sieci ciepłowniczej:
Przedmiotem działalności spółki jest produkcja energii elektrycznej, cieplnej, sprężonego powietrza i chłodu. Jako pierwsza w Polsce zbudowała i uruchomiła (w 15.06.2000 r.) Skojarzony Układ Energetyczno-Chłodniczy połączony z centralną klimatyzacją KWK „Pniówek” oraz rozpoczęła produkcję energii w skojarzeniu.
Spółka jest krajowym liderem w redukcji metanu do atmosfery. Rocznie zagospodarowuje ponad 70 mln m³ metanu, dzięki czemu ogranicza emisje dwutlenku węgla na poziomie powyżej 900 tys. ton.
PGNiG TERMIKA Energetyka Przemysłowa swoją strukturą obejmuje pięć jednostek organizacyjnych, do których należą:
Przedmiotem działalności spółki jest wytwarzanie ciepła oraz energii elektrycznej w wysokosprawnej kogeneracji w źródłach rozproszonych. Łącznie Spółka eksploatuje 33 projekty gazowe na terenie dziewięciu województw, o łącznej zainstalowanej mocy cieplnej 18,28 MW i mocy elektrycznej 166 kW. Aktualnie realizowane są dwa kolejne projekty związane z budową gazowych układów kogeneracyjnych małej mocy.
Zadaniem spółki PGNiG TERMIKA Energetyka Przemyśl jest prowadzenie działalności ukierunkowanej na osiągnięcie bezpieczeństwa energetycznego miasta Przemyśl poprzez zapewnienie stabilnych dostaw ciepła przy jednoczesnej dbałości o stan środowiska naturalnego i zmniejszanie emisji zanieczyszczeń generowanych przez jednostki wytwórcze w Ciepłowni Zasanie. Powyższy cel spółka będzie realizować poprzez 30 letnią dzierżawę majątku Ciepłowni Zasanie zlokalizowanej przy ul. Emilii Plater 8 w Przemyślu od Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Przemyślu sp. z o.o. oraz realizację programu inwestycyjnego związanego z modernizacją Ciepłowni Zasanie.
PGNiG TERMIKA ma również akcje lub udziały w następujących spółkach: