16.09.2022

Zarząd PGNiG TERMIKA SA na XXVI Forum Ciepłowników Polskich w Międzyzdrojach: Najważniejsze jest bezpieczeństwo energetyczne.

 

W Międzyzdrojach odbyło się XXVI Forum Ciepłowników Polskich. Nie mogło na nim zabraknąć zarządu PGNiG TERMIKA SA – producenta ciepła i energii elektrycznej z kogeneracji dla największego systemu ciepłowniczego w Polsce.

 

Wiceprezes Paweł Przychodzeń wystąpił podczas sesji podsumowującej całość wystąpień. Co powiedział o trwającej od kilku lat modernizacji ciepłownictwa?

 – Rozmowy o modernizacji zaczynają coraz mniej poruszać kwestie terminów, a skupiają się coraz bardziej na bezpieczeństwie. Bezpieczeństwo energetyczne jest najważniejsze i zostało to wreszcie zauważone – powiedział Paweł Przychodzeń. – Chciałbym zwrócić uwagę na często pojawiające się w opinii publicznej przeświadczenie, że Polska nic nie zrobiła, aby tę modernizację przeprowadzić. Tymczasem wystarczy spojrzeć choćby na PGNiG TERMIKA SA, by zauważyć, że to nieprawda. Zainwestowaliśmy już miliardy złotych i mnóstwo czasu, a to jeszcze nie koniec.

Jak przetrwać panujący na rynku energetycznym kryzys?

Trzeba zabezpieczyć dostawy węgla, gazu i biomasy, i to po przyzwoitych cenach. Podstawowym zadaniem firm działających na rynku energetycznym jest zadbanie o to, aby surowca nie zabrakło – podkreślił wiceprezes zarządu PGNiG TERMIKA SA. 

l

 

Wczytywanie...