13.06.2014

Otwarte Ogrody Sadyby

W dniach 6-8 czerwca na warszawskiej Sadybie miał miejsce festiwal Otwarte Ogrody Sadyby. PGNiG TERMIKA była głównym partnerem wydarzenia, zorganizowanego przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Miasto Ogród Sadyba. Tegoroczna edycja odbyła się pod honorowym patronatem UNESCO, Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.

W ciągu trzech festiwalowych dni ponad tysiąc osób wzięło udział w imprezach rozrywkowych, sportowych i ekologicznych. Atrakcje były niezwykle różnorodne: turniej tenisowy Sadyba Cup dla dzieci i dorosłych, koncerty fortepianowe w ogrodzie, a także teatr i kino pod gwiazdami. Bardzo ciekawych historii o dawnej Sadybie i jej mieszkańcach można było wysłuchać podczas sobotniego spaceru śladem II wojny światowej. Natomiast wieczorem na Skwerze Starszych Panów odbyła się potańcówka, na której do tańca swingowo, jazzowo, a nawet rockandrollowo przygrywał zespół Happy Band.

W niedzielę wielu chętnych wzięło udział w spływie ornitologicznym Jeziorkiem Czerniakowskim. Był też pchli targ i licytacja wyjątkowych przedmiotów – dzieł sztuki, książek z autografami oraz eksponatów przekazanych przez mieszkańców tego historycznego osiedla. Wielu warszawiaków odwiedzających tegoroczny festiwal zdobyło cenne autografy: Małgorzaty Niemirskiej, która w tym roku obchodziła jubileusz pracy artystycznej, Marka Przybylika – wybitnego dziennikarza i felietonisty czy też Rafaela Lewandowskiego – reżysera obrazów takich jak: „Kret” czy „Minkowski/Saga”.

W kilku słowach nie sposób opisać rozgardiaszu panującego na pchlim targu ani oddać atmosfery, jaka towarzyszyła rodzicom kibicującym swoim dzieciom na kortach. Trudno też przekazać smak nalewek domowego przepisu, czy radość pary, która zwyciężyła w konkursie na najlepsze przebranie w stylu retro. Jedno jest pewne – żadnemu z festiwalowych gości nie zabrakło ani wrażeń ani dobrego nastroju.

Zapraszamy za rok, kiedy ogrody Sadyby znów się otworzą!

Wczytywanie...