22.09.2016

Relacja z Dnia Otwartego 2016

Już po raz 14. w sobotę, 17 września w dwóch naszych największych zakładach zorganizowaliśmy Dzień Otwarty.

Ec Żerań i Ec Siekierki odwiedziło ponad 650 osób. Większość gości po raz pierwszy w życiu miała okazję zobaczyć zakład produkcyjny. Byli również tacy pasjonaci tematu, którym udało się zobaczyć dwa zakłady w ciągu jednego Dnia Otwartego.

Podczas półtoragodzinnych wycieczek pokazaliśmy jak produkujemy ciepło i prąd w kogeneracji. Nasi goście interesowali się wysokością hałdy węgla, pytali o nasze zapasy tego paliwa, ilość spalanego węgla w sezonie. Pytali, po co budowane są nowoczesne ekologiczne instalacje, typu MIOS. Dzieci chciały wiedzieć jak wysokie są kominy. Na naszych gościach duże wrażenie robił porządek panujący w zakładach.

Dużą atrakcją byli ptasi rezydenci elektrociepłowni, tj. parka sokołów wędrownych zamieszkująca na żerańskim kominie nr 1 - samica Asia i samiec As, a także pustułki, które mają swoje gniazda, m.in. na kominie nr 3. Od zwiedzającego nasz zakład ornitologa dowiedzieliśmy się, że tacy mieszkańcy elektrociepłowni to ewenement na skalę europejską, ponieważ bardzo rzadko się zdarza, aby ptaki drapieżne dobrze się czuły w miejscach przemysłowych.

A nam, pracownikom zakładów takie towarzystwo też bardzo odpowiada, ponieważ dzięki nim mamy mniej kłopotów na przykład z gołębiami, które bardzo zanieczyszczają tereny, na których są obecne. Wszyscy nasi goście otrzymali firmowe upominki. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii poniżej.

Wczytywanie...