04.06.2019

Stolica pełna energii i słońca

Nie mogło nas tam zabraknąć. Warsztaty kreatywne – malowanie ekologicznych toreb i produkcja zielników, warsztaty plastyczne - kolorowanie bloku gazowo-parowego, konkurs w wykorzystaniem koła fortuny, puzzle - to tylko niektóre atrakcje, jakie w tym roku, 2 czerwca, czekały na naszych gości na wspólnym stoisku PGNiG TERMIKI i Veolii Energii Warszawa podczas Pikniku Warszawa Dzieciom. Warszawski Dzień Energii. Jak co roku dopisała pogoda i piknikowicze, których setki odwiedziło nasze stoisko. Przebojem Warszawskich Dni Energii okazały się nasze torby bawełniane, na których można było farbami ekologicznymi namalować swoje wzory. Ogromnym powodzeniem cieszyła się również możliwość zasadzenia własnego malutkiego ogródka oraz koło fortuny. Dzieci również kolorowały szkic bloku gazowo–parowego w EC Żerań. Było wiele zabawy, radości i energii.

To była już szósta edycja Warszawskiego Dnia Energii, wielopłaszczyznowego projektu społecznego, którego celem jest promocja i popularyzowanie wiedzy o współczesnym mieście. Inteligentnym budownictwie. Zbiorowym i indywidualnym transporcie przyszłości. Przestrzeni miejskiej. Wykorzystaniu odpadów komunalnych. Energetyce miejskiej.

Projekt realizowany jest dla mieszkańców Warszawy w różnym wieku. Uczniów i przedszkolaków. Studentów i pracowników naukowych uczelni warszawskich. Samorządowców, pracowników administracji państwowej i dla przedsiębiorców. Organizatorem WDE jest Biuro Infrastruktury Urzędu m. st. Warszawy, Stołeczna Estrada oraz Fundację Nasza Energia. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem Infrastruktura. Bawiliśmy się w Multimedialnym Parku Fontann.

Wszystkim, którzy nas odwiedzili – DZIĘKUJEMY.

Wczytywanie...